Главная Разное Horoskopy měsíční
Horoskop na rok 2013
 
m2
Horoskopy na rok 2013 Vám prozradí jaký bude nový rok 2013 z pohledu astrologie a hvězd, co Vás čeká životě a říká horoskop o budoucnosti. Horoskopy 2013 Vám napoví otázky kolem lásky a vztahů, financí a práce.
 
Beran (21.3. – 20.4.)
Práce: Začátek roku se pro berany ponese v duchu hledání nových pracovních obzorů, budou se chtít realizovat nevšedními způsoby a jejich energie bude všemocná. Někteří budou vedeni jen prozaickým úspěchem v práci se snahou více vyniknout, jiní na to půjdou formou studia, kterým si rychle doplní vědomosti ke zvládání složitějších pracovních úkonů. V dubnu mohou takto nahromaděné vědomosti a rozběhnuté plány zrealizovat ve svých podmínkách. Musí samozřejmě počítat s jistou nevolí okolí, nebo nadřízených, které budou muset přesvědčit o efektivnosti svého přesvědčení. Druhá půle roku je už pak jen sbíráním ovoce uznání, nebo návratnosti investic do nové strategie.
Vztahy: Vaše vztahy by měli být po celý rok stabilizovány, jen jak víme čert nikdy nespí, takže by jste měli být obezřetní vůči konkurenci, zda se Váš partner/partnerka s ní nezaplétá. V březnu Vás čeká zajímavé období, kdy to bude tryskat vášní a smyslností. Můžete taky potkat stejně sympatické lidi k Vašemu vnitřnímu naladění, kteří mohou zůstat na dlouho Vašimi dobrými přáteli. V květnu se mějte na pozoru před líbivými řečičkami, které Vás mohou nalákat do fantazijních pastí záletníků.
Peníze: Finančně počátkem roku jsou berani posíleni, ztráty jim nehrozí. V září to nepřehánějte s výdeji na zábavu a hlídejte si peníze, aby se rychle nerozkutáleli. Mladým lidem však pomůže významná peněžní injekce od rodičů. V listopadu a prosinci budete spořiví, protože výhledově se zaměříte na výdaje do rodiny.
Zdraví: Na průlomu ledna a dubna mohou berani trpět nedostatkem pohybu a sportu, někteří mohou podléhat depresím a únavě. Berani z poslední dekády zrození  (11.4.-20.4.) měli by se vyvarovat nachlazení od nohou a následných dýchacích potíží. Od konce dubna až do srpna se budete cítit zdravotně v dobré kondici, kdy budete mít možnost zavítat na mnohé místa za oddechem. V srpnu vás vlivem větru, či průvanu mohou obtěžovat bolestí uší, zubů a taktéž někdo se nemusí vyhnout migrénám. V dalších měsících Vám příznivě prospívá pobyt v přírodě.
 
Celkove priznivy rok, predevsim pokud jde o prace na dlouhodobych projektech a na vsem, co bude prinaset uspech ci zisk s urcitym casovym zpozdenim. Jste take uprostred asi desetileteho obdobi, ve kterem muzete lepe naslouchat sve intuici ci svemu “vnitrnimu hlasu”.
V lednu, s nastupem noveho roku, vam zacne obdobi naplnene praci a prekonavanim rady prekazek. Neztracejte proto cas prilis mnoha spolecenskymi zalezitostmi a nepoustejte se do novych milostnych vztahu, coz plati i o unoru. V breznu a dubnu budete mit vic energie, prilezitosti a take stesti na nove kontakty a sexualni prozitky. V kvetnu si ale v milostnych zalezitostech davejte pozor a take neutracejte za zbytecny luxus a nevelkou kvalitu. Cerven pro vas bude opet mesicem prilivu novych sil a odhodlani. Nebojte se pustit do uskutecnovani svych planu naplno.
Idealnim mesicem pro dovolenou a skvelou relaxaci, ale i pro pripadny pracovni uspech, je jednoznacne srpen. Zalezi na tom, cemu date prednost. V tomto mesici mate idealni moznost navazat nove kontakty a zacit nove pracovni i spolecenske aktivity.
V zari si davejte pozor na predrazdenost a zbytecne ostre a ukvapene reakce. Radeji budte pozorovateli deju nez jejich aktery. Rijen neni vhodny pro navazovani novych vztahu. Budte take obezretni a vsimavi ve vztazich stavajicich. Hrozi zbytecna nedorozumeni. Naprosto spickovym casem je pro vas prosinec. Budete prozivat uspech a spokojenost a mit i dost elanu, abyste se vydali po novych a nevyslapanych cestach.
 
Býk (21.4. - 21.5.)
Práce: Únor znamená pro býky v práci jisté nepohodlí, můžete se ztěžka bránit novinkám na pracovišti, Vaše jednání může být kousavé se snahou vidět věci černě. Přizpůsobte své myšlenky realitě, která nastává a snažte se najít v tom pro sebe i něco dobrého. Červen může být úspěšný zejména pro podnikatele potravinářského a zdravotnického průmyslu. Listopad a prosinec přeje nečekaným ziskům hlavně pro býky třetí dekády (12.5.-21.5.)
Vztahy: Tento rok bude poznamenán vlivem Saturnu ve vašich vztazích, co se může začít projevovat zvýšením důrazem na řešení těchto otázek. Začátek roku bude pro býky druhé dekády (2.5.-11.5.) omezující, u těch kdo budou hledat nový vztah bude to znamenat odříkání a rezervovanost v sebeprojevu. Únor už bude pro všechny dekády býka pozitivní v osobní stabilizaci a správných rozhodnutí. Ty, kteří se budou chtít nově seznámit, měsíc duben raději vynecháte a začněte s aktivitou až dalšími měsíci. Červen a červenec bude jako stvořený pro nalezení svého ideálního protějšku. Pro ty co jsou v partnerství, bude toto období nalezením nové kvality a potvrzením správnosti společného setrvání. Koncem roku se Vaše srdíčko rozehřeje, protože uslyšíte mnoho až překvapivě přívětivého od Vašeho partnera.
Peníze: Vaše peníze symbolizuje v tomto roce planeta Jupiter, která bude hlavně v jeho první půli k Vašim příjmům štědrá. Začátkem roku plynou finance z Vašeho zaměstnání a podnikání, nebuďte však náhle z toho rozmařilí a všechno to neproinvestujte. V březnu dejte zvýšený pozor na krádeže, které se mohou týkat právě Vás, kdy by jste mohli přijít nejen o peníze, ale i nějaké věcné předměty. V květnu se můžete vrhnout s láskou na nákupy, ve kterých určitě neprohloupíte.
Zdraví: V únoru můžete podléhat výraznější konzumaci jídla sladkostí, zachovejte si rozumnou míru stravování a pokud situaci nezvládáte, raději omezte návštěvy společnosti, kde se dá těmto svodům lehce podlehnout. V březnu se dobře oblékejte na horách, hrozí Vám nastuzení hlavy. V květnu si užijte jarního sluníčka a opalování, bude to nejlépe takto pro Vás strávený čas. V červnu může někdo mít potíže s nachlazením ledvin nebo močových cest.
 
Cely rok bude pro vas ve znameni nesnadne prace, cinorode az prekotne aktivity. Budete mit i pocit, ze nejste za svoji namahu dostatecne oceneni, respektive ze vynalozena namaha neni umerna vysledkum. Neprepinejte se a dostatecne odpocivejte, protoze jinak budete bojovat s chripkovymi ci cevnimi onemocnenimi, bolestmi zad a s celkovou unavou. Na druhou stranu muzete ve sve praci zasadne pokrocit a prekonat mnoho prekazek.
Leden je vhodny pro zacatek novych praci a dokonceni rozpracovanych. Budete mit i uspech v jednani s vasimi nadrizenymi. Je to velice priznivy cas predevsim pro obchodniky. Zato v unoru se nesnazte prekonavat obtize silou a velkym nasazenim, ale dobrymi napady a netradicnimi pristupy. V tom muzete uspesne pokracovat i v breznu. Brezen je obzvlast vhodny pro nove aktivity a dulezita jednani, casto velice duverne konana. Muzi zde nemaji priznivy cas pro nova seznameni a pro flirt. V tomto obdobi, stejne jako v dubnu a kvetnu, davejte pozor na prochladnuti a namozeni bederni ci krcni oblasti patere. Nechte si take udelat preventivni prohlidku vaseho chrupu.
Cerven neni vhodny pro nove sexualni aktivity. Pokud hodlate jet na dovolenou v srpnu, tak pouze s renomovanymi a solidnimi cestovnimi kancelaremi, abyste se vyhnuli nepredvidanym obtizim. Je to priznivy cas pro aktivni relaxaci praci na chalupe ci zahrade, ale neprehanejte to take s fyzickou zatezi, protoze hrozi zhmozdeni, namozeni nebo dokonce i prochladnuti, napriklad v pruvanu.
Zari je priznive pro nove kontakty osobni i profesionalni a take pro stabilizaci partnerskych vztahu, zvlast na pozdejsi, ale zato prijemne, dovolene. Praci si planujte tak, aby se vam nenahrnula do listopadu, kdy byste vse zvladali jen s velkym nasazenim.
 
Blíženci (22.5. - 21.6.)
Práce: Ještě půl roku pobude planeta Jupiter ve Vašem znamení, takže Vaše prosperita a činorodost si budou podávat ruce. Nacházíte pro sebe to pravé zaměstnání a využití, umělci nadále mohou rozvíjet naplno svojí tvůrčí činnost, v březnu se povede obchodníkům s uměleckými předměty. V dubnu může proti Vám do boje vyrazit konkurence, která využije i nefér obchodní praktiky. Držte se však své intuice a setrvejte v čestném boji, uprostřed léta se blíží Vaše vítězství. Listopad přeje připraveným a Vy můžete s odvahou investovat do svého doposud tajného projektu. Co platí i pro zaměstnance, kdy mohou s odvahou vyjít s novými nápady, nebo žádostí o zvýšení mzdy.
Vztahy: Leden ukazuje na nesoulad v rodinných vztazích s určitou dávkou neupřímnosti.V únoru se mohou přenést tyto nedorozumění i do vztahů na pracovišti a svou lehkomyslností se můžete dostat do nežádoucích situací. V březnu využijte kontaktů přátel a rozeberte si co Vás trápí, budou Vám účinnou oporou. Od května se už Vaše přístupnost k lidem začne měnit a budete opět vyhledáváním společníkem ke komunikaci. Červenec Vás obdaří krásným partnerským vztahem, po jakém jste už dlouho toužili.
Peníze: Začátkem roku podléháte nepromyšlením ztrátám a další výdaje se na Vás valí. Situace Vás v březnu donutí postavit se problému čelem, co se nejlépe povede blíženců třetí dekády (12.6. - 21.6.).  Červenec je příznivý a slibuje přísun financí z dlouhodobé činnosti, nebo dosažením úspěchů v zaměstnání. Toto období hojnosti by mělo potrvat až do konce roku.
Zdraví: Začátkem roku můžete být omezeny v pohybu a pociťovat problémy s chůzí, dopřejte si odpočinek a koupele nohou. Pro předvídavější se rýsuje možnost pobytu v lázních. Umožní to tak eliminovat i stres, který bude ještě dobíhat z předešlého roku. Uprostřed léta se dostaví uvolnění, vrátí se vitalita a energie a budete v plné kondici si zas užívat života krátkými výlety do ciziny a práce Vás bude bavit.
 
Pomerne nevyrazny rok, vhodny pro prubezne prace, nebo pripravu zmen v budoucich letech. Tento rok je take priznivy pro stabilizaci a vylepseni soucasne situace.
V polovine ledna a druhe polovine unora muzete prozivat obdobi zmatku a prekotne cinnosti. Nenechte se tim zaskocit a v klidu reste jednu situaci po druhe. Pokud jste nachylni k infekcim hornich cest dychacich a cele oblasti prudusek, budte zvlast opatrni. Tyka se to i astmatiku. V breznu kontrolujte lepe sve reakce, abyste v nahlem afektu nekomu neublizili, at uz slovne, nebo i fyzicky. Pozor take na nejruznejsi typy necestnych lidi, kteri by vas mohli vmanevrovat do neprijemne situace nebo vas o neco pripravit. Tento cas je vhodny na uceni a rozsirovani si vedomosti ci kvalifikace. V dubnu a predevsim v kvetnu se vyhybejte necekanym milostnym prilezitostem a epizodam, ktere by nemely dlouhe trvani, ale hrozi z nich nasledky.
Konec kvetna, cerven, ale i cervenec preji vetsi a uspesnejsi aktivite jak v pracovnich, tak i v osobnich zalezitostech. Srpen je pro vas jednim z nejpriznivejsich mesicu v roce, tak se rozhodnete, zda jej vyuzijete na krasnou dovolenou, nebo na dokonceni nejakych pracovnich ukolu.
Zari bude prat spis cinnosti intelektualni a dusevni nez milostnym zalezitostem. Nezanedbavejte ale vase partnery ci partnerky a budte k nim ohleduplnejsi. Pro lasku, sex a milenecke vztahy je idealni rijen. V prosinci budete mit ficak, protoze se vam muze nahrnout rada pracovnich povinnosti komplikovana i starostmi v osobnim ci partnerskem zivote. Proto budte tolerantni a snazte se za vsech okolnosti drzet nad veci.
 
Rak (22.6. - 22.7.)
Práce: Nastoupíte do pracovního procesu plny elánu a nasazení, až to bude lidem okolo podezřelé. Nenechejte se však ve svém nasazení zneužít šéfy, kteří by Vám chtěli přidat práci i za jiné. Tím že Vás práce baví, není ještě důvod, aby jste jí zastávali více jako druzí a slušně takové návrhy odmítněte. Ještě v březnu budete překonávat přetlak okolí, ale v dalších měsících už budete ve vyvážené pozici, kdy si budete moci klást i svoje podmínky. Naleznete nové potřeby realizovat se v duševní nebo kreativní činnosti.
Vztahy: Po jedné stránce reality se budete ve vztazích cítit dobře a z druhé zase může někomu chybět perspektivní naplnění a pocit rovnocenného uznání. První kvartál roku je poznačen jakousi partnerovou svéhlavostí, kdy bude chtít více nalézat sebe. Od dubna se můžete začít těšit na nalezení vzájemné rovnováhy a citů. V letních měsících prožijete krásnou romantiku jako za starých časů, anebo objevíte ještě větší vzájemnou přitažlivost jako doposud. Štěstí bude také přát nezadaným, kdy mají nejvhodnější období nalézt citově blízkou osobu.
Peníze: Začátkem roku se před Vámi odkrývají finanční rezervy, které zůstali nevyužity. Budete muset zapojit hodně střízlivosti, aby jste je nerozpustili na svoje záliby a koníčky. Jupiter má teď sílu nalákat Vás do různých prožitkových podivností. Pokud chcete rozumně investovat vydržte do června, do té doby přijdete přesně na co se to bude hodit a mnohokrát se Vám tato investice pak vrátí.
Zdraví: Máte tendenci si v tomto období více sledovat svoje zdraví a upadat do stavů hypochondrie. Únor může být poznačen silnými ataky psychických a podvědomých myšlenek, takže se někdo nemusí vyhnout stavům deprese, které bude třeba probrat s odborníkem. Měsíc květen Vám vnáší více světla do duše a nacházíte přiměřenou rovnováhu. V červnu jste to už zase Vy a pohybujete se jako ráček ve vodě životního dění. Zanechejte všech trablů a navštěvujte slunní místa u vody, kde si uklidníte rozcuchané nervy a naleznete nové myšlenkové obzory. Až do konce roku zůstanete vnitřně prosáklí sluncem a pohodou z úspěšně prožitého léta.
 
Budete prochazet uspesnym rokem, alespon pokud pujde o energii, odhodlani a radu novych prilezitosti. Zda je vyuzijete, nebo vam jen protecou mezi prsty, ale zavisi jen na vasi aktivite a pracovitosti.
V lednu se nepoustejte do novych projektu a jeste vyckavejte, sondujte a vyhodnocujte situaci a ziskavejte nove informace a zkusenosti. Konec zimy a prichod jara pro vas bude ve znameni nastupu nove energie a chuti do ruznych cinnosti. Budete vse vnimat velice citlive a mate velke sance ve vsem uspet a prozivat i zadostiucineni. Toto obdobi je zvlast priznive pro start vseho noveho, v pripade potreby i pro zakladni zivotni zmeny. Nebojte se jich, ale naopak je vitejte jako prilezitost zmenit svuj zivot k lepsimu.
Nasledujici obdobi nekolika mesicu je vhodne pro rozjezd noveho a pro prubezne plneni starsich ukolu. Pro dovolenou je optimalni cervenec, zvlast jeho prvni cast, a srpen. Tento cas preje i rychlym, prekvapivym a uspesnym rozhodnutim. V srpnu se mohou objevit nove moznosti a prilezitosti ve vsech smerech. Pro lasku, sex a nove prilezitosti v milostnem zivote je priznive zari. Ti, kteri jsou nachylni k zanetum ledvin a mocovych cest, by si meli davat pozor.
S nastupem podzimu pozor na prejidani a nasledne pribyvani na vaze. Listopad pro vas bude opet jednim z vrcholnych mesicu v roce. Idealni pro zasadni rozhodovani a zmeny v zivote, ale i pro nakup vanocnich darku a pro vyznavani lasky. Nebojte se proto rychlych a prekvapivych reseni a zmen. Vyznamnych prilezitosti nema v zivote nikdo tolik, aby bylo rozumne je nevyuzit.
 
Lev (23.7. - 22.8.)
Práce: Svou pozici v zaměstnání jste si obhájili v minulém roce a ještě teď doznívají úspěšné výsledky Vaší práce. Najdou se lidi, kteří by však s Vámi okamžitě nesouhlasili a dokážou hodně znepříjemnit situaci svým přesvědčením. Postupujte nadále svou linií a udržujte lidský kontakt s odmítajícími. Duben se projeví posledním testem vytrvalosti a odvahy před dosažením úspěchu. Červen je vyvrcholením úspěšné cesty a snah za daným cílem. Slibuje vyzdvižení a zadostiučinění.
Vztahy: V oblasti vztahů může dojít k citovému projasnění a prohloubení vnímání milované osoby. Předcházet tomu může její nečekaný pokus o zahnutí mimo váš vztah a vystavení se nemohoucnosti tomu zabránit. U někoho se to může projevit jen bezmocí udělat opatření, aby se podobná věc nestala. Tato situace jen prověří sílu vzájemné osudovosti a schopnosti daný svazek udržet.
Peníze: Po finanční stránce mohou být lvy dobře zajištěni, hlavně prvních dvou dekád zrození (23.7.-2.8.)  a (3.8.-12.8.).  V červnu mohou mít větší výdaje, pravděpodobně na nákladnou dovolenou, kterou na rozdíl od pracujících si studenti nemohou dovolit a místo prázdnin je spíš čeká vydělávání. Koncem roku čekají na podnikatele výdeje spojené s dlouho odkládanými záležitostmi.
Zdraví: Přes silnou energii a stabilní zdraví v době dovolených mohou hrozit lvům v zahraničí úrazy a vyčerpání organizmu. V květnu můžou hpřijít nachlazení, revma a žaludeční potíže. Pokud se bude posilňovat organizmus v rozumné rovnováze čerstvého vzduchu a vody, lze naopak zdraví upevnit, protože druhá půle roku nenaznačuje problémy zdravotního rázu.
 
Muzete prozit velice uspesny rok, ale jen tehdy, pokud se vyhnete nasilnym resenim situaci, prepinani sil a pokud budete mit v rovnovaze vydej energie a jeji regeneraci pasivnim i aktivnim odpocinkem. Hodne zatizena muze byt vase pater ve vsech trech kritickych mistech krcni, hrudni a bederni casti. Take pozor na chripkova onemocneni a prochladnuti.
rante se prevenci ockovanim, dostatecnym prisunem vitaminu a dostatkem odpocinku. To plati nejen pro zimni, ale i pro jarni mesice roku. Pokud budete v zime na lyzich, neriskujte a snazte se predchazet urazum. Take neprecenujte sve sily a nevydavejte se z nich tzv. na doraz.
V cervnu nedelejte nic az na posledni chvili a pri fyzicke praci budte opatrni na namozeni a prochladnuti patere. Take nedelejte dulezita rozhodnuti pod vlivem hnevu a snazte se byt nad veci. Nejvice energie budete mit v srpnu, ale take se vam zde muze nahromadit nejvice prace a zmatku. V tuto dobu vam take hrozi chyby pri rozhodovani kvuli prilisne tvrdohlavosti a neustupnosti. Tento mesic je vhodny pro sporty, predevsim pro pesi turistiku, ktera je dulezita pro vas cevni system.
V zari se nenechte odradit pocatecnimi obtizemi a budte ve vsem vytrvali. Pri noseni tezkych predmetu hrozi obtize v oblasti hrudni patere. Pro intenzivnejsi spolecensky a kulturni zivot je priznivy rijen, stejne jako pro nove milostne prozitky a zvysenou sexualni aktivitu. V listopadu si naplanujte vice volneho casu, predejdete tak zmatkum a silnemu pretizeni, ktere vam v tomto mesici hrozi.
 
Panna (23.8. - 22.9.)
Práce: Začátkem roku může být kladeno na panny více požadavků než můžou ve své pečlivosti zvládat. Může docházet ke konfrontaci s vyšší mocí s rizikem náhlých ztrát. Hodně může pomoct zvládnutí dané situace v rámci optimální komunikace a vlastní obětavosti daný stav zmírnit smířlivostí. Měsíce březen a duben se jeví hodně produktivní zejména pro zrozence první dekády (23.8.-1.9.). Osoby podnikající mohou být v červnu postaveny před náhlou  situaci uzavřít nový kontrakt, aby předešli náhlým ztrátám. Od září do konce roku by se mohla situace u všech začít stabilizovat.
Vztahy: V partnerství mohou v začátcích roku vzniknout nové situace, intriky a nevěry. V dubnu budou mít vášnivější panny možnost si prožít své představy, hlavně z druhé dekády (2.9.-   11.9.), které si přijdou na své a zažijí romantiku se smyslností. V říjnu to samé čeká na panny z  třetí dekády (12.9.- 22.9.) a v listopadu z první dekády (23.8.-1.9.).
Peníze: Úbytkem financí potrpí v celém roce nejvíce panny ze třetí dekády (12.9.- 22.9.), i když zbývající taky nemají situaci růžovou, v měsíci dubnu nastává radikální omezení výdajů a šetření. Možná budou nuceni půjčit si od přátel nebo bankovních institucí. Dokonce roku pak už kráčí jistějším krokem, pozor ale na listopad, kdy se mohou začít dožadovat úroků, nebo vracení peněz.
Zdraví: Leden může ovlivnit planeta Uran nečekaným omezením pohybu a infekčních nemocí břicha, střev. Proto už začátkem roku nasaďte přísnou životosprávu a zdravý jídelníček. V březnu si běžte provětrat hlavu sportem do fitcentra a v květnu do přírody. Sportujte pravidelně a bezpečně, do konce roku to vaše tělo bude potřebovat.
 
Vcelku priznivy rok, vhodny k zuroceni predchozi prace a k zapoceti novych projektu. Je cas pustit se i do nejake nove cinnosti a muze se ve vas projevit i ponekud dobrodruznejsi duch. At uz budete delat cokoliv, neprebihejte od jedne cinnosti ke druhe a snazte se vzdy dotahovat vse do konce. Hrozi vam zmatky a prilisna prekotnost.
Cely leden je ve znameni novych sil a znacneho elanu. Mate vsechny predpoklady pro pracovni i osobni uspechy. Je to idealni mesic i pro ty, kteri radi travi tuto dobu na horach. Bude vam nejspis prat i pocasi. V unoru a breznu muzete byt pod velkym tlakem cele rady udalosti a nebudete nic stihat. Nejdulezitejsi bude zachovavat klid a rozvahu. Pozor take na ukvapene reakce a neoverene informace. Nepoustejte se do niceho noveho a neprijimejte zadne “obzvlaste vyhodne” nabidky.
Na lepsi casy se zacne blyskat az v kvetnu. Nebude nouze o uspechy, novou praci, vyhodne investice a nelze vyloucit ani nove pracovni kontakty ci osobni znamosti. Nebojte se jit v tuto dobu do novych a neoverenych situaci a nebojte se i trochu riskovat. To same plati i o cervenci, ktery je proto vhodny na nejakou prijemnou dovolenou bez dramatickych obtizi. Koncem jara a pocatkem leta se budete citit dobre i zdravotne.
V srpnu se nepoustejte do pracovnich ani osobnich sporu a take pozor na dietni chyby, strevni infekce ci zlucnikove zachvaty u tech, kteri maji citlivejsi zlucnik. V zari budete mit sklon k milostnym ci sexualnim vystrelkum a budete se chtit vic bavit. V listopadu se vam bude darit vsechno, na co sahnete. Budete mit skvelou naladu, budete rozverni a nad veci. Snazte se ale tento priznivy mesic vyuzit i k dokonceni vseho, co zatim vasemu usili odolavalo.
 
Váhy (23.9. - 23.10.)
Práce: V tomto roce Vás přes nemalé počáteční úsilí čeká vytoužené uznání a dosažení vytýčených cílů. Ať se už jedná o studenty, kteří úspěšně dokončí svá studia anebo zaměstnance, kteří budou úspěšní v intelektuální činnosti, umělce a spisovatele. Planeta Saturn je dovede svou pečlivostí na vytoužený vrcholek štěstí úspěšné seberealizace, která by mohla nastat někdy na přelomu června a července.
Vztahy: Pro nezadané váhy se začátkem roku vyvíjí šance k seznámení na pracovišti, pro spárované čeká vcelku klidný a příjemný rok. V únoru objevíte jak silnou hodnotou je pro Vás partner, v březnu a dubnu můžete s ním podnikat různá dobrodružství a v květnu Vás překvapí silnou dávkou citů a vášně. V září a říjnu se ho nesnažte nijak formovat, můžete se dostat do zbytečných konfliktů a po zbytek roku se opět dostanete do vzájemné harmonie obdivu a lásky.
Peníze: Je pravda, že nějaké výlohy obětujete partnerství, ale tohle předci děláte s vědomím dobrosrdečnosti. V únoru se dočkáte odměn a náhlých výnosů. Po celý zbytek roku si umíte ohlídat svoje finance, aby vám zůstalo ještě na dárky a běžné utrácení.
Zdraví: Po mnoha letech se u zdravotně strádajících vah může dostavit úleva s ukončením fyzického trápení nebo duševních útrap. Dosud nejasné nemoci se dočkají správného označení a léčby. Stejně tak se prohloubí pochopení důvodu onemocnění a může se použít dokonalejších léků a zdravotních pomůcek. V březnu se o svém stavu dozvíte ještě to co jste nevěděli a léto si prožijete v nové kvalitě.
 
Tento rok by nemel byt rokem velkych zmen, v pozitivnim i negativnim smyslu. Budete pokracovat v nastoupenych trendech a vase situace bude vcelku stabilizovana a bez velkych vykyvu. Nejvic se vam bude darit v tech zalezitostech, ktere maji dlouhodoby charakter a jejichz zhodnoceni muze prijit az v dalsich letech.
V lednu budete mit hodne prace a mohou tim byt naruseny i vase partnerske vztahy, nejen osobni, ale i pracovni. V unoru mate priznivy cas pro tvorivou praci, ale nenechte se od ni odvadet spolecenskymi zalezitostmi nebo prilisnym uprednostnovanim osobnich a sexualne motivovanych situaci. Pro intimni zalezitosti, sex, milostne vztahy i pro nova seznameni je priznivy cas v breznu. V kvetnu budte v sexu stridmejsi, i kdyz se volani jara u vas muze projevovat velice silne. Pokud jste nachylni na zaludecni obtize, dejte si pozor na zbytecny stres a rozcilovani se. V cervnu budete rychli v usudku i v praci a budete mit potrebnou vytrvalost k uspesnemu dokoncovani praci. Tomu venujte dostatecnou pozornost, abyste si pripadnymi dodelavkami ci predelavkami nepokazili moznou cervencovou dovolenou, nebot vas v cervenci ceka jeste dost prace.
Idealni cas muzete prozit i na dovolene v srpnu, kde mate hodne zabavy. Budete-li pracovat, ceka vas i hodne osobnich uspechu a muzete ocekavat i nove znamosti. Je to vhodny cas i pro organizacni zmeny a realizaci vseho, co urychli a zpruhledni vasi pracovni cinnost a jeji vysledky. Pokud chcete mit bezproblemovou dovolenou, je na ni nejvyssi cas. V rijnu se muzete obohatit o necekane zazitky. Vase zdravi by melo byt pevne a mohli byste prozit romanticke a zajimave prihody, zvlast se starsimi partnery (partnerkami).
 
Štír (24.10. - 22.11.)
Práce: V pracovní oblasti se můžete dočkat příznivých změn směrujících k větší profesionalizaci. Může se to týkat vědeckých pracovníků, zdravotníků nebo příslušníků armády. Stejně tak v obchodní činnosti nebo umělecké činnosti můžete vycítit ten správný okamih změny a přejít na kvalitativnější úroveň. Studenti mohou navázat užitečné kontakty, nebo přímo udělat výhodnou smlouvu do budoucnosti. Můžete se nechat vést svou intuicí a doplňovat si inspiraci z více oborů. Lidem na vedoucích místech se dostane poznatků, které je posunou v postupu pro další léta.
Vztahy: Venuše zprostředkuje štírům v tomto roce mnoho nových seznámení a zážitků. V únoru můžete propadnout ještě emoční tísni, která nebude mít dlouhé trvání. Březen Vás nabije novou partnerskou energií, kdy se začnete téměř vznášet ve svých prožitcích. V květnu se můžete nalézat v nedostatku zábran a snadného svádění. V důsledku přetížení a nedostatku porozumění můžete podléhat zkratkovitým cestám k dosahování vytouženého partnerství. Září bude pro Vás příjemným prožitkem a naplněním vlastních představ.
Peníze: Začátkem roku si k Vám razí cestu finance za cílevědomou činnost obohacenou neotřelými nápady. Pozitivním způsobem můžou ovlivnit Vaše postoje a nálady. Hned v následujícím měsíci se však vyhněte nevýhodným obchodným smlouvám, které by Vás brzo připravili o tyto peníze. V červnu vytváří vládce Vašich financí Jupiter silný trigon s velkými planetami na hrotech, co předznamenává promyšlenou obchodní taktiku se stabilizací výnosů a zisků. Uvedená Jupiterská záruka pro správné využití financí Vás neopustí do konce roku.
Zdraví: V březnu může začít neblaze působit na zdraví permanentní stres z práce a začít tak ovlivňovat i způsob komunikace s nadřízenými, která by Vás mohla dostat do zbytečných střetů. Začněte smysluplně relaxovat a zanechejte svých projekcí do autorit. Průběh léta a konec roku je tak jen zcela na Vás, jak se k problémům budete stavět a jak si vylepšíte zdravotní bilanci.
 
Tento rok pro vas bude jako jarni pocasi. Stridave jasno a oblacno. Budete mit moznost posunout sve poznani o hodne kupredu. Nebezpecim pro vas ale bude mozne pretazeni a z toho vyplyvajici oslabeni organismu. Meli byste delat preventivni opatreni proti chripkovym a cevnim onemocnenim. Pokud kourite, prestat. Pokud mate malo pohybu, vic se hybat. Prochazky, plavani, dostatek spanku a relaxace je tim nejlepsim resenim.
V lednu se vam bude darit a muzete si uzit i hezkou zimni dovolenou. Pozor ale na prilisne vycerpani, nepozornost a riskovani. Neutracejte prilis.
Unor je skvely predevsim pro vsechny, kteri jsou aktivni a kreativni. Budete mit necekane prilezitosti a skvele napady. Nebojte se je vyuzit a uspejete. To plati predevsim pro spisovatele, publicisty, moderatory, herce, ucitele a vedecke pracovniky. To same plati i o breznu, kdy se k tomu prida i financni uspech a nezbytna davka stesti. V dubnu se jeste posili vas sexualni apetit a prijdou i necekana a prijemna nova setkani.
V prubehu kvetna se muze ukazat, ze jste si toho na sva bedra vzali prilis mnoho, a tak nezbude, nez v usili pokracovat, nebo v zajmu vaseho zdravi trochu v tempu polevit. V cervnu si davejte pozor na zbytecne osobni konflikty a obtize s hrudni pateri. Cervenec se hodi k dokoncovacim pracim, ale i k velice pohodove dovolene, nejlepe v ponekud exotictejsich podminkach. Pokud chcete mit dovolenou v srpnu, bude to lepsi nekde doma, ci na chalupe a velice by vam prospela intenzivni pesi turistika. Zaverecne mesice roku mohou byt velice uspesne, ale je nutna prevence proti chripce.
 
Střelec (23.11. - 21.12.)
Práce: Na jedné straně vstupujete do nového roku s vnitřní radostí k pracovním povinnostem, na druhé s nedostatkem vnitřní kázně a soustředěnosti v zaměstnání. Mějte na paměti, že partnerku již máte doma, tak zanechte flirtování, které Vám v práci nepřinese nic dobré. V březnu a dalších měsících vyměníte touhu dobývání a touhu pracovního uspění, které již v létě může být odměněno.
Vztahy: Pevných vztahů si považujete a proto fakt, že stabilita vztahu z minulého roku přetrvává Vás naplňuje spokojeností. Jste v jádru optimista a ani si nepřipouštíte, že by partner mohl selhat. Uprostřed července však buďte ostražitý/tá, mohl by proběhnout velice krátkodobý flirt, který by Vám zůstal zamlčen. Partner si ním může jen testovat hranice svých možností a Vaší žárlivosti. Nemějte mu to za zlý, stejným touhám podléháte někdy i Vy. Jinak celý rok  prožijete ve velmi hezkém citovém souznění.
Peníze: Vztah k Vašim penězům vyjadřuje planeta Saturn, která apeluje na spořivost, rozumné zacházení s nimi a nepřeceňování jejich smyslu. Celý Váš finanční rok slibuje stabilitu a bez propadů. V půli srpna v čase dovolený v cizině budete muset hlídat své peníze trochu více, rozmarné požadavky rodiny Vás mohou tlačit do různých neadekvátních výdejů.
Zdraví: V lednu buďte opatrní pokud budete se pohybovat na horách, můžete se sklouznout a poranit si hlavu, nebo přivodit zlomeninu. V dubnu můžete začít s očistnou jarní kúrou krve a lymfatického systému, co Vám přinese novou energii do tělesných tkání. V létě nepřeceňujte své síly v dálkovém plavání v přírodních nádržích a rybnících. Pečujte o své zdraví, ale nebuďte k němu až úzkostní.
 
Budete-li chtit maximalne zurocit moznosti tohoto roku, je nezbytne trochu omezit prilisnou rozptylenost vasich zajmu a vice se soustredit na hlavni temata. Pri veskerem rozhodovani si nepocinat ukvapene, ale vsadit na rozvahu a smysl pro povinnost a disciplinu.
V lednu se hned nevrhejte do vseho, co vas napadne. Radeji si udelejte celorocni ramcovy plan vasi cinnosti. V prubehu unora budte opatrni pri jednani s vasimi nadrizenymi i podrizenymi. Budete mit tendenci k rychlym a trochu unahlenym soudum, ktere by vas pak mohly mrzet. Nezapomente, ze vyrcena slova ziji svym vlastnim zivotem a nelze je snadno a bez dusledku vzit zpet. Totez plati dokonce ve dvojnasobne mire o breznu, kdy vam hrozi chyby z roztrzitosti, pracovniho pretizeni a nervoveho vypeti.
Kveten je skvely mesic pro milostne zalezitosti, novou inspiraci a pro bohaty kulturni zivot. Priliv nove energie v cervnu vyuzijete nejlepe intenzivni praci a vytrvalym nasazenim, coz plati i o cervenci. Srpen je pro vas jednim z nejlepsich vrcholu tohoto roku. Idealni pro skvelou dovolenou po vsech strankach, ale skvely i pro nove pracovni prilezitosti, nove napady, kontakty v osobnim i profesionalnim zivote a pro spolecensky uspech. Potrebujete-li si naplanovat dulezita setkani ci rozhodnuti, je srpen tim nejlepsim mesicem.
Pokud se budete chtit vice bavit a uzivat si i milostnych ci sexualnich radovanek, neni to v zari rozhodne nejlepsi. Radeji se venujte praci, svym povinnostem a zakonnym partnerum (partnerkam). Pockejte s radovankami az na rijen, ktery je v tomto smeru prijemnym mesicem. Pokud jste si v prubehu roku pocinali moudre, bude prosinec jeho krasnym zavrsenim. Naopak chyby, kterych jste se mohli v tomto roce dopustit, by se mohly nyni projevit svymi dusledky.
 
Kozoroh (22.12. - 20.1.)
Práce: Vaše soustředěnost a píle k odváděné práci Vám přinášejí úspěch, drobné nezdary jsou jen trnem v oku lidí, kteří by Vám nepřáli. Zaměřujete se na každý detail a střízlivě účinnou prací přinášejte dobré hodnocení pro celý kolektiv. Nesnažte se však, aby všichni kolegové odváděli stejný punc kvality, vedlo by to jen ke zbytečným roztržkám. V práci se Vám může po celý rok dařit, protože Jupiter zaručuje úspěchy.
Vztahy: Již měsíc únor Vám může přihrát šanci k osudovému seznámení, kdy se cíl musí dostavit, pokud si jej předurčíte a půjdete za ním oduševněle s plnou nadějí. Duben přeje k projasnění rodinných vztahů a hlubší citové vazby mezi jejími členy. Červen si užívejte v maximálním souladu a nesnažte se hledat postranní drobnosti a rozdíly. V dalším měsíci může vzniknout ještě napjatější konstelace ve trojúhelníku zájmů rodina-partner-svoboda, proto nepřilévejte radši olej do ohně, situace sama rychle odezní. Dál až do konce roku převládají nejlepší příležitosti, jak si být vzájemně užiteční, ctít se a milovat.
Peníze: Planety Uran a Pluto Vám v tomto roce nic nedaruje bez vašeho úsilí. Budete mít pocit, že i na obyčejný kyslík k dýchání si musíte sami vydělat. Pomocné ruce Vám občas někdo nabídne z kolegů v práci. V srpnu na Vás může dolehnout finanční krize, partnera do debat o Vaší finanční situaci radši nepřipouštějte. Od září do konce roku vás štěstěna opět nalezne.
Zdraví: V únoru a březnu Vás mohou navštívit oběhové potíže, kdy se pak situace znormalizuje až do července, kdy můžete udělat chybu a začnete se hazardně vystavovat povětrnostním a vodním živlům, které Vás mohou poslat na delší dobu k ulehnutí z vyčerpání. Plně se můžete vyléčit až v srpnu, kdy krásné sluneční počasí Vás prohřeje do morku kostí a zabezpečí bezvadné fungování do konce roku.
 
Cely rok je pro vas mimoradne priznivy. Ti, kteri jsou velice pracoviti a miluji dobrodruzstvi a zmenu, mohou nyni zhodnotit i vysledky sve predchozi namahy. Pokud patrite k tem, kteri preferuji spis klidny a nenapadny zivot, stravite rok podle svych predstav: klidne, spokojene a uspesne. Take vas zdravotni stav by mel byt stabilizovany a odpovidat veku a rodovym dispozicim.
Leden je pro vas skvely mesic, plny napadu, optimismu, novych moznosti a vyhledu. Jde jen o to, zda to vyuzijete, nebo odlozite. Nebojte se nyni jit i do rizika, protoze uspech je velice pravdepodobny. V unoru mate vynikajici moznosti pro spolecensky uspech, uspech v lasce a jednani s vasimi partnery. V breznu a dubnu tato tendence nejen trva, ale jeste se vic zesiluje. Vase tvorivost bude odmenena i prislusnymi zisky. Idealni cas i pro jednani s nadrizenymi o vasich dalsich pracovnich perspektivach. Take kveten je priznivy a dusledky vasich predchozich rozhodnuti jiz nesou sve dobre ovoce.
Po narocne, ale i uspesne, praci byste si meli doprat vic zabavy a cerven je primo idealnim mesicem pro necekana romanticka a milostna vzplanuti nebo pro ucinnou relaxaci v nejakem lazenskem zarizeni. Cervenec a srpen jsou jiz zase v ramci normalniho chodu vasich dennich udalosti, a proto od techto mesicu necekejte nic prevratneho. Zari vas zastihne opet v plnem lesku a mate i spolecensky uspech. Take vas sex a vase sexualni atraktivita se mohou zvyraznit. Je to pocatek i vasich spolecenskych uspechu, pokud o ne ovsem vubec stojite. Rijen je opet spis mesicem pracovnim nez relaxacnim. Neztracejte cas spolecenskymi ci milostnymi zalezitostmi a take neutracejte za luxusni predmety, jejichz uzitna hodnota by neodpovidala jejich cene. Listopad a i prosinec jsou pak pro vas vyvrcholenim tohoto prijemneho roku.
 
Vodnář (21.1. - 20.2.)
Práce: K práci se chováte zodpovědně, i když únor může přinést pocity nevrlosti a rozmrzelosti. Protože ve své podstatě neumíte odmítat svěřenou práci, jedině pokud by byla zadána nespravedlivě s cílem člověka zneužít.  A tak tyto pocity mohou převládat do dubna, kdy se události vysvětlí, kdy nalézáte sympatie mezi spolupracujícími, podporu a schopnost si vyjít vzájemně vstříc. V červenci mohou kulminovat ideové potíže na pracovišti v rámci nadřízeného, který může dělat rozdíly v přístupu k některým podřízeným. V srpnu nacházíte nový druh porozumění s nadřízeným a problémy záhy mizí. V podobném duchu se mohou události generovat i u osob samostatně výdělečných.
Vztahy: V oblasti vztahů se mohou v začátcích roku vodnáři pohybovat v mylných představách a intrikách. V březnu hrozí ještě přecenění se v odhadu osob a z toho potom hrozící nebezpečí od úplně neznámých osob. Spojením vlastní intuice se zkušenostmi starších lidí je možné se těmto nemilým událostem vyhnout. V červnu je dobrý předpoklad navázat známost se zralým a rozvážným partnerem, se kterým je šance vytvořit stabilní svazek. Vzájemná přitažlivost a úcta přetrvává pak v průběhu celého roku.
Peníze: Neptun ovládající vaše finance dává proměnlivé předpoklady na stabilní příjem. V únoru může na základe nesprávného úsudku dojít u podnikatelů ke špatné investici a zadlužení. Každopádně od půli roku převládá přítok financí z veřejně podnikatelské činnosti, nebo různě déle deponovaných peněz, které tvoří základní kapitál pro klidné prožití roku.
Zdraví: Zdravotní tendence se v průběhu celého roku měsíc od měsíce mění, nicméně nepředpokládají závažnější nemoci dlouhodobějšího charakteru. Nejvíce v září se mohou projevit různé slabosti organizmu, bolesti svalů, nachlazení a celkové ztuhlosti s omezením pohybu.
 
Tento rok by mohl mimo jine i proverit, zda jste se ve svem dosavadnim zivote dostatecne venovali sve fyzicke schrance a pecovali o svoji vahu a celkovou telesnou pruznost. Pokud citite, ze v teto oblasti mate nejake resty, je jeste cas to napravit a svoji telesnou konstituci trochu zpevnit. Idealni by bylo, dat si zavazek, ze budete pravidelne navstevovat nejake fitcentrum. To plati tim vic, cim jste drive narozeni. Pro vsechny vekove kategorie lze ale doporucit vic chuze a prochazek v prirode. Nejde jen o fyzicky pohyb, ale i o leceni duse v hezkem prirodnim prostredi. Pokud mate nejake obtize se srdcem, plati pro vas slova o pravidelnych prochazkach a dobre zivotosprave trojnasobne. Potrebujete-li zhubnout, kombinujte vhodnou dietu s fyzickou zatezi.
Zimni mesice tohoto roku by pro vas nemely byt zvlast vyrazne, a tak lze ocekavat, ze jejich efekt bude vic nez jindy zalezet na vasich zamerech a vasi aktivite. Pro vase zdravi, celkovou kondici a uspech bude dulezite, jak se vyporadate s jarni unavou a jak moc se soustredite na dosazeni svych cilu.
Cerven prilis nepreje novym vztahum, ktere mohou prochazet mensimi zkouskami. Rozhodne si neplanujte na srpen vetsi dil povinnosti a praci. Srpen bude priznivy pro dovolenou spojenou s praci na chalupe, domu ci zahrade. Preje spis fyzicke praci, ale je nutne se nepretezovat a praci vhodne doplnovat relaxaci. Idealni v tomto mesici je intenzivnejsi jizda na kole. Pro dosazeni vasich cilu, dokoncovani zameru, ale i pro zapoceti novych projektu je primo idealnim mesicem rijen. To je i cas priznivy pro dulezita jednani a planovani vasi budoucnosti. V listopadu se venujte vic protichripkove prevenci a neprehanejte to ani s fyzickou a psychickou zatezi. Druhym priznivym vrcholem v tomto roce je prosinec, kdy vam bude stestena naklonena plnou merou.
 
Ryby (21.2. - 20.3.)
Práce: Nadále bude Neptun v součinnosti se Saturnem podporovat osobní záležitosti ryb, mohou jich pomaly krůček po krůčku připravovat na novou realitu osobního prožívání života přizpůsobováním se přímo realitě dění a kvalitativnějším uplatněním sebe sama širokému světu. V únoru může pracovní prostor se ještě více rozšířit pro tvůrčí uplatnění ryb, zpočátku však můžou zůstat v němém úžasu, že si nebudou moct ihned vybrat. V období března až května budou moct ještě zvážit a jakoby nanečisto vyzkoušet k čemu by přilnuli. V červnu ucítí potřebnou rezonanci a mohou se rozhodnout, nakonec ukáže zbylá část roku, jak se jim jejich rozhodování povedlo.
Vztahy: Do nového roku vcházíte ve stabilním svazku, nebo vztahu. To potvrzuje vaše společná fantazie, zájmy různých hloubek poznání a duševní spřízněnost. Květen je pro Vás opravdovým měsícem lásky, kdy spontánnost je vaším základním vyjadřovacím prvkem, vřelé city střídá smích s oddechem v přírodě a u vody. Kromě malé bouřce emocí v červenci máte šanci prožít úžasný a štěstím naplněný rok.
Peníze: Vaše finance v lednu jsou někde přibrzděny na cestě. Únor Vám však už začíná přát, nedá se nic dělat, ale někdo však musí vše obětovat pro rodinu. Červenec se může zdát jako děravá kapsa, která pohltí vše. Naštěstí přichází pro Vás velký srpen, který povznese Vaše finance, důvodů odkud peníze přijdou je více. Důležité je, že do konce roku už nebudete muset přepočítávat svůj nákup.
Zdraví: Měsíc únor není pro Vás moc přívětivý, když se Vás bude pokoušet uložit k marodce, tady lepší rada není – otužujte se pořád až do léta. Zdravotně skvělá dovolená by Vám mohla vyjít v srpnu. V listopadu očekávejte zlepšení zdraví, Váš krevní oběh může zaznamenat výrazné omlazení.
 
Tento rok je pokracovanim roku predchoziho v tom smyslu, ze jste vstoupili do mnohaleteho obdobi, ve kterem budete mit vic prekvapivych prilezitosti a zalezi jen na vas, zda je uchopite, ci nikoliv. Budete mit zlepsene vyhlidky na uspech, i financni, takze lze jen doporucit odvahu ke zmenam.
Jiz v lednu mate priznive obdobi, ktere muzete vyuzit jak pro hezkou zimni dovolenou, tak i pro zapoceti novych zameru. Prace vam pujde od ruky a budete spokojeni. Zato v unoru se mohou objevit ruzne zmatecne a neprehledne situace, ktere byste nemeli resit ukvapene, ale s rozmyslem. Vyhnete se take ruznym osobnim konfliktum, ktere by byly pro obe strany dost zranujici. Budete-li se ale citit napadeni, nezbyva, nez se razantne branit. Totez ve zvysene mire plati i v mesici breznu.
Duben bude ve znameni nastupu sexualnich zadosti a mnoha prilezitosti k milostnym hram, flirtovani a k romantickym situacim. Letni mesice by mely probehnout bez vetsich komplikaci a zvlast druha polovina srpna vam muze prinest zcela necekane priznive situace vcetne hmotneho ci financniho prospechu.
Zari je vhodne spis pro intenzivni praci nez pro spolecenskou zabavu a milostne hratky. Nejlepsim mesicem roku by se mohl stat prosinec, ktery je priznivy pro dulezita zivotni rozhodnuti, pro straveni hezke dovolene bud v teplych krajich nebo i na lyzich. Take v osobnich ci partnerskych vztazich muze dojit k pozitivnimu zlomu a muzete vyresit i dlouhodobe nedoresene partnerske komplikace nebo ruzna nedorozumeni. To plati predevsim pro ty, kteri jsou narozeni v breznu.
 
 

 

Концепция, содержание, описанная деятельность и продемонстрированные программы являются интеллектуальной собственностью доцента Анатолия Васильчука, поэтому здесь не приведено детальное описание их осуществления. Полное или частичное перепечатывание в какой-либо формулировке, копирование или распространение информации, которая находится на этих сайтах, возможно только с включением имени автора (доц. Анатолий Васильчук, кандидат педагогических наук). Актуализация содержания сайтов проводится регулярно. Последняя актуализация сайта 14.4.2014.

© 2002 – 2014 Доц. Анатолий Васильчук, кандидат педагогических наук.
 Barvy informačně-energetických hmot a základních jemnohmotných těl člověka